Vážení zákazníci, neustále pracujeme na rozširovaní nášho sortimentu v našom e-shope. V prípade, že ste v ponuke nenašli žiadaný produkt alebo ak máte špecifické požiadavky, neváhajte nás kontaktovať.

Belinka Oil Tung 0,5 l

Belinka Oil Tung je tungový olej, ktorý sa používa na ochranu dreva, ktoré je vystavené poveternostným vplyvom a ktoré je odolnejšie, napr. drevo na výrobu jácht alebo iných plavidiel.

  • bezfarebná bio impregnácia
  • ochrana dreva a drevených prvkov vystavených poveternostným vplyvom
  • dobre ošetrený drevený povrch je odolný voči vode, má hodvábny lesk a časom nezažltne

Spotreba: 60–100 ml/m2 povrchu dreva

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do:
28.5.2024
Možnosti doručenia
Kód: 45691
€17
Belinka Oil Tung 0,5 l
Doručenie
Rýchle doručenie
Naším rozvozom alebo kuriérom priamo ku Vám
Kamenná pradajňa
Kamenná predajňa
Objednaj z pohodlia domova a vyzdvihni na predajni v Trenčíne
Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Kvalifikovaný a vyškolený tím
Máme vašu dôveru už 23 rokov
Stabilná firma
Na trhu viac ako 23 rokov

Belinka Oil Tung je vhodný na ochranu drevených povrchov, ktoré si vyžadujú prírodný materiál. Na povrchu nevytvára ochranný film. Z toho dôvodu odporúčame, aby sa drevené povrchy pravidelne kontrolovali, aby ste sa presvedčili, či sú adekvátne chránené. Povinné intervaly ochrany závisia od typu dreva, mechanickej záťaže a vystaveniu vlhkosti. Odporúčame ošetriť povrch dvakrát do roka tým istým výrobkom.

Belinka oleje sú vyrobené z prírodných zložiek a sú šetrné k zdraviu a životnému prostrediu.

APLIKÁCIA

Pred nanášaním oleja musí byť drevo suché, dobre vybrúsené a vyčistené od prachu, mastnôt a iných nečistôt, inak nebude ochrana dostatočná. Pred aplikáciou oleja musí byť drevo dobre vysušené. Olej musí byť pred použitím mierne zohriaty, na cca. 30-40 °C, čo podporuje lepšiu absorpciu do podkladu. Pri natieraní povrchu po prvýkrát, odporúčame riediť olej maximálne do 30 %. Olej sa môže nanášať niekoľkými spôsobmi, hoci, v 90 % prípadoch sa nanáša handrou. Inými metódami sú: nanášanie štetcom alebo valčekom, sprejom alebo ponorením. Na povrch by sa malo vyliať dostatočné množstvo oleja a následne ho rovnomerne rozotrieť. Nechajte olej vsiaknuť 15-20 minút. Pri nanášaní ponorením, ponorte celý drevený prvok do oleja a po 10-60 sekundách ho vytiahnite a uložte tak, aby olej odkvapkal. V takomto prípade, nechajte olej absorbovať 15-20 minút. Aby ste dosiahli zvýšenú odolnosť dreva, odporúčame zopakovať aplikáciu ešte raz po 24 hodinách. Pri poróznejších povrchoch alebo pri mäkších typoch dreva, odporúčame nanesenie niekoľkých vrstiev. Medzi dvomi nátermi, vybrúste povrch hubkou Scotch-Brite alebo jemnými brúsnymi papiermi. Pri aplikácii odporúčame nosiť ochranný odev a ochranné pomôcky. Počas aplikácie zabezpečte dostatočné vetranie. Belinka Oil Tung na povrchu nevytvára ochranný film, z toho dôvodu odporúčame pravidelnú kontrolu a ošetrovanie drevených povrchov. Neodporúčame nanášať olej, ak je teplota nižšia ako 15 °C. Okamžite po použití očistite náradie vodou a saponátom, príp. priemyselným liehom.

Dodatočné parametre

Kategória: Oleje na drevo
Hmotnosť: 0.5 kg
EAN: 3838968346017

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Starostlivosť o drevo je našou vášňou: vytváranie nových, ešte lepších výrobkov, ktoré chránia drevo a obohacujú ho, je naším poslaním. Experti zo spoločnosti Belinka sledujú najnovšie trendy ochrany dreva a stále vyvíjajú nové a vylepšené výrobky pod menom Belinka. Belinka sa za svoju takmer 50-ročnú existenciu stala skutočným synonymom ochrany dreva, s dôrazom na jeho prirodzenú krásu.